eparagony.pl

eparagony.pl to pierwszy i największy w Polsce HUB eparagonów fiskalnych. Umożliwia sprzedawcom wystawianie e-paragonów fiskalnych w miejsce tradycyjnych.

 • Umowa online
 • Bezpłatny okres próbny
 • Pełna zgodność regulacyjna

Sprawdź ofertę

A może by zamienić papierowe paragony na… eparagony?

Eparagon fiskalny to dokument elektroniczny, który w pełni zastępuje tradycyjny paragon. Z perspektywy prawnej obie formy są równoważne (m.in. dzięki przepisom z kwietnia 2020 roku). Pierwszym i obecnie największym podmiotem, który opracował system do wystawiania pełnoprawnych eparagonów fiskalnych jest HUB eparagony.pl. To właśnie dzięki nim eparagony działają na polskim rynku od 2022 roku. 

Wystawiając eparagony fiskalne nie musisz więc już drukować tradycyjnych paragonów ani wkładać ich do paczek przed wysyłką. Możesz też zapomnieć o wystawianiu faktur imiennych do paragonów, które w dodatku później trzeba archiwizować. Cały żmudny proces może zastąpić jeden paragon elektroniczny, wystawiany w pełni automatycznie.

Klient Twojego sklepu internetowego otrzyma swój eparagon w postaci unikatowego linka zaszytego w mailu transakcyjnym (z uwagi na wymogi prawne oraz bezpieczeństwa nie może to być załącznik, np. PDF ani wiadomość SMS). W ramach usługi eparagony.pl można je też udostępniać na koncie klienta lub w aplikacji, jeżeli takie prowadzisz.

Eparagony w e-commerce to czyste oszczędności

Wdrożenie eparagonów zwalnia sprzedawcę z drukowania papierowych dowodów zakupu. I ta wydawałoby się niewielka zmiana w obsłudze transakcji znacząco wpływa na efektywność sklepu internetowego. 

Co daje wprowadzenie eparagonów?

 • Niższe koszty fiskalizacji nawet o 80%: dzięki oszczędności papieru, energii, kosztów archiwizacji i amortyzacji oraz przede wszystkim czasu pracy pracowników (zwolnione zasoby),
 • Usprawnienie logistyki zamówień i procesów księgowych: koniec z drukowaniem paragonów na papierze i wkładaniem ich do każdej paczki czy wystawianiem faktur imiennych,
 • Automatyzację: eparagony są wystawiane i przesyłane do odbiorcy automatycznie i bez udziału pracownika,
 • Wygodę dla nabywcy: w miejsce łatwo niszczącego się świstka klient otrzymuje niezniszczalny i zawsze dostępny dokument elektroniczny,
 • Ekologię: wystawianie eparagonów ogranicza zużycie papieru (100% paperless) i dzięki temu zmniejsza ślad węglowy firmy.

Niewielka zmiana, znaczące korzyści.

Aby móc wystawiać eparagony, wystarczą 3 elementy

Co więcej, aby rozpocząć wystawianie eparagonów fiskalnych, wystarczy, że spełnisz 3 warunki:

 1. Jako sprzedawca fiskalizujesz sprzedaż,
 2. Posiadasz drukarkę fiskalną online obsługującą eparagony (na rynku istnieje wiele modeli; szczegółową listę znajdziesz na stronie eparagony.pl). Urządzenie nadal jest wymagane przez polskie prawo, jednak sama drukarka, wbrew swojej nazwie, już nic nie drukuje,
 3. Zintegrujesz swój sklep z systemem eparagony.pl.

Do tego potrzebna będzie chwila Twojego czasu, aby skonfigurować system… i gotowe!

Uruchomienie eparagonów w 24h? To możliwe!

Choć sama technologia jest skomplikowana, samo uruchomienie eparagonów to stosunkowo łatwy proces. Co należy zrobić?

 1. Zawrzeć umowę online z eparagony.pl. Rejestrując się przez TEN LINK otrzymasz 30-dniowy bezpłatny okres próbny!
 2. Zintegrować się z HUBem eparagony.pl przez dedykowane integracje dla e-commerce (np. dla systemów ERP, integratorów czy platform sklepowych) lub po API.
 3. Skonfigurować drukarkę fiskalną według instrukcji od eparagony.pl – a dokładniej: zrobi to serwisant Twojego sprzętu fiskalnego.

I to wszystko! Cały proces nie zajmie Ci więcej niż 24h. 

Wystarczy tylko jeden dzień roboczy, aby pozbyć się papierowych paragonów ze swoich transakcji – raz na zawsze!

 • pełna obsługa procesu wystawiania eparagonów
 • dostęp i utrzymanie eparagonów w repozytorium przez 3 lata
 • obsługa różnych drukarek fiskalnych
 • pełne wsparcie techniczne
 • wsparcie w zakresie compliance

eparagony.pl

Sprawdź ofertę

 • Umowa online
 • Bezpłatny okres próbny
 • Pełna zgodność regulacyjna